پدر سردار شهید اسماعیل صادقی به فرزند شهیدش پیوست

قم نما / پدر سردار شهید اسماعیل صادقی رئیس ستاد لشکر ۱۷ امام علی بن ابی‌طالب (ع) براثر کهولت سن و بیماری دار فانی را وداع گفت.

پدر سردار شهید اسماعیل صادقی رئیس ستاد لشکر ۱۷ امام علی بن ابی‌طالب (ع) براثر کهولت سن و بیماری دار فانی را وداع گفت.

پیکر این پدر انقلابی و ایثارگر امروز در زادگاهش روستای بیدهند قم تشییع و خاک‌سپاری شد.

سردار شهید اسماعیل صادقی متولد سال ۱۳۳۶ مسئول ستاد لشکر ۱۷ امام علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع) در دوران دفاع مقدس بود که در آخرین روز سال ۶۳ و آغاز فروردین سال ۶۴ در عملیات بدر به شهادت رسید و در گلزار شهدای علی‌ابن جعفر (ع) قم خاک‌سپاری شد.

سردار «حاج محمدحسین آل اسحاق» از هم‌رزمان شهید اسماعیل صادقی با نقل روایتی از حالات و روحیات شهید قبل از عملیات چنین می‌گوید:

«عملیات بدر» که می‌خواست شروع شود دیگر دل توی دلش نبود. یادم هست که گردان‌ها و واحد‌ها به منطقه اعزام‌شده بودند و آقا اسماعیل هم آخرین امکانات عملیات را جمع‌وجور می‌کرد.

در مقّر انرژی اتمی اهواز اتاقی داشتیم به نام «اتاق جنگ»، ساعت یازده، دوازده شب بود که گفت: «فلانی! اگر کسی سراغم را گرفت، توی اتاق جنگم؛ کاری دارم که باید انجام دهم.»

این را گفت و در را پشت سرش بست. ساعتی بعد که از اتاق خارج شد، دیدم چشمانش از شدت گریه به قرمزی گراییده و صورتش نورانیت خاصی یافته. برخورد‌ها و سخنانش به‌گونه‌ای شده بود که من احساس کردم دیگر ماندنی نیست.

ازآنجا با خانواده‌اش تماس تلفنی گرفت و حرف‌هایی ردوبدل شد که من دیگر یقین کردم رفتنش بی‌بازگشت خواهد بود.هنگام حرکت به‌طرف خط… در بین راه نیز به حجت‌الاسلام ایرانی از فرماندهان سپاه قم گفته بود: «حاج‌آقا! من دیگر از این مأموریت برنمی‌گردم، جان شما و جان لشکر!» و همان شد که گفت.

طبق روایت حجت‌الاسلام علی صادقی برادر شهید اسماعیل صادقی، این شهید بزرگوار در آخرین روز اسفند سال ۶۳ در عملیات بدر درنتیجه اصابت ترکش به سرش مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستانی در تهران، هم‌زمان با آغاز سال نو، هنگام حمله هوایی دشمن براثر قطع برق، زیر عمل جراحی به شهادت رسید.

مزار مطهر شهید اسماعیل صادقی در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم و در مجاورت مزار سردار سرلشکر شهید مهدی زین‌الدین فرمانده لشکر ۱۷ امام علی بن ابی‌طالب(ع) قرار دارد.