کشف ۳۰ هزار و ۳۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در قم

قم نما / فرمانده انتظامی استان قم از کشف ۳۰ هزار و ۳۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قم خبر داد.

سید محمود میرفیضی اظهار کرد:‌ کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قم با کنترل تردد خودروهای عبوری در محور “سلفچگان- ساوه” یک دستگاه کامیون کشنده را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ادامه خودرو به ظن حمل سوخت قاچاق با هماهنگی قضایی به یگان منتقل و راننده ابتدا محموله را به ‌عنوان ترکیبات شیمیایی عنوان که از یک استان غربی به مقصد مشهد بارگیری کرده اما سرانجام اذعان داشت، محموله را در یکی از جاده های روستایی شهرستان اهواز از طریق چند دستگاه نیسان به مقصد ساوه بارگیری کرده است.

وی ادامه داد: سپس با دعوت از نمایندگان شرکت ملی‌ پخش فرآورده‌های نفتی و اداره استاندارد از سوخت نمونه‌برداری و پس از آزمایشات لازم نوع سوخت را گازوئیل اعلام کردند.

سردار میرفیضی گفت: تانکر سوخت به انبار شرکت نفت استان قم منتقل و کارشناسان پس از تخلیه مقدار آن را ۳۰ هزار و ۳۰۰ لیتر گازوئیل به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده و در نهایت پرونده تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از فعالیت های اقتصادی غیرقانونی از سوی افراد سودجو، موضوع را در اسرع وقت از طریق تماس با شماره تلفن۱۱۰ به پلیس استان اطلاع دهند.