برگزیدگان انتخابات مداحان شاخص قم معرفی شدند

قم نما / انتخابات مداحان شاخص استان قم در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار ۵ عضو اصلی ودو عضو علی البدل انتخاب شدند.

در انتخابات مداحان شاخص استان ۱۲ نفر از مداحان شاخص اعلام کاندیداتوری کرده بودند که در نهایت پس از رای گیری، عباس حیدرزاده، حسن حیدرزاده، رضا ایزدی، مسعود زمانی و سید علی حسینی‌نژاد به عنوان اعضای اصلی و سید محسن بنی‌فاطمی و رضا ولی‌زاده به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در حاشیه این جلسه پیرامون روند برگزاری انتخابات این دوره به بیان نکاتی پرداخت.

حجت‎الاسلام والمسلمین رضا عزت زمانی در بیان تغییرات انجام شده در نحوه برگزاری این انتخابات گفت: امسال برای نخستین بار انتخابات مداحان از شاعران آئینی تفکیک شده و به صورت مجزا در شهرستان قم و بخش‌های تابعه برگزار می‌شود.

وی با بیان این که انتخابات کانون مداحان در دو مرحله طراحی شده است، اظهار کرد: تعداد اعضای کانون مداحان شهرستان قم ۱۱ نفر و تعداد اعضای کانون هر کدام از بخش‌های تابعه ۵ نفر خواهند بود.

وی افزود: اعضای کانون مداحان استان قم نیز ۱۱ نفر هستند که طبق اساسنامه، ۵ نفر از مداحان شاخص و ۶ نفر دیگر از منتخبان انتخابات مداحان مستمر در روز جمعه انتخاب می‌شوند. از این ۶ نفر، ۵ نفر از انتخابات کانون شهرستان قم و یک نفر از انتخابات بخش‌های تابعه معرفی می‌شوند.

حجت‌الاسلام عزت زمانی گفت: انتخابات مداحان شاخص، چهارشنبه شب با حضور مداحان شاخص استان برگزار شده و اعضای اصلی و علی البدل این انتخابات مشخص شدند، اما انتخابات مداحان مستمر، روز جمعه سوم مردادماه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم و ادارات تبلیغات اسلامی شهرهای تابعه برگزار می‌شود.