تزریق هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید در سال ۹۸

قم نما / رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت:پارسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان قم پرداخت شد .

محمود سیجانی ظهر سه شنبه در هفدهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات کرامت استانداری قم با بیان اینکه در سه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری با پرداخت بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات مالی هدف‌گذاری شده بود، افزود: از آنجایی که سال مالی تا پایان تیرماه است، امروز تسهیلات مالی سال گذشته بسته و از ابتدای مرداد ماه تسهیلات مالی امسال آغاز می‌شود.

وی افزود: پارسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان قم پرداخت شد و امسال نیز پیش بینی می‌شود حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان تزریق شود.

سیجانی افزود: در کنار منابع تسهیلات رونق ملی، ۲۵۴ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه از سال گذشته تاکنون برای واحدهای تولیدی جذب شده که این مبلغ تا سقف ۴۵۰ میلیارد تومان قابل دریافت است.‌

وی با بیان اینکه استان قم رتبه دوم را در زمینه جذب اعتبارات و تسهیلات کسب کرده است، افزود: حدود ۶۲۰ میلیارد تومان در حوزه صنعت به بانک‌ها در قالب ۸۵ طرح برای پرداخت تسهیلات معرفی و صد درصد سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیز جذب شده است.

سیجانی با تاکید بر اینکه در بخش سرمایه در گردش امکان جذب بیشتر از اعتبار مصوب وجود دارد، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل تأمین بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال‌جاری، بنگاه‌های اقتصادی از جمله صنوف تولیدی هستند که با مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذیربط فعالیت می‌کنند و همچنین می‌توانند از تسهیلات رونق تولید نیز استفاده کنند.