موقوفه‌ای برای امام جواد(ع) با ۶ دهه قدمت

قم نما /یکی از وقف‌نامه‌های موجود در اوقاف قم، سند موقوفه سید حسین چاووشی است که با نیت اقامه عزای امام جواد علیه السلام و تعمیرات و نگهداری حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع علیه السلام و امامزادگان چهل اختران علیهم السلام است.

به گزارش پایگاه خبری قم نما به نقل از روابط عمومی داره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ، یکی از این وقف‌ها که در استان قم قرار دارد، موقوفه سید حسین چاووشی است که در تاریخ ششم مردادماه سال ۱۳۳۲ به ثبت رسید.

سند این وقف نامه با شماره ۱۲۱۹۰ در دفترخانه شماره ۶ تنظیم و با کلاسه ۱۱ – چ در اداره اوقاف و امور خیریه استان قم بایگانی شده است.

بر این اساس مرحوم سید حسین چاووشی از اهالی کوی چهل اختران قم، بخشی از دارایی خود را شامل دو دونگ مشاع از ۶ دانگ باغچه پلاک شماره ۱۰۳۶۹ واقع در بخش یک قم با تولیت سه نفر از فرزندانش که نسل اندر نسل واگذار خواهد شد، با چندین نیت وقف کرده است.

نیت‌های وقف در این سند، شامل استفاده از عایدات حاصله ملک مورد وقف برای مصارف صرف روضه‌خوانی شهادت امام محمد تقی علیه السلام و از روز اربعین تا شهادت امام حسن علیه السلام ، کمک به امام جماعت محل شود و تعمیرات آستان امامزاده موسی مبرقع علیه السلام و امامزاده زید علیه السلام و گنبد بزرگ صحن چهل اختران بوده است.