عزاداری و گریه بر سیدالشهداء علیه‌السلام اکسیر اعظم است

مرجع تقید شیعیان گفت: عزاداری و گریه بر سیدالشهداء (ع)اکسیر اعظم است. همه‌ی شما در این ماه سوره‌ی یس بخوانید و به مادر امام زمان (ع) هدیه کنید تا رزق اشک شما را امام زمان بنویسد.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، حضرت آیت الله وحید خراسانی در آستانه‌ی ماه محرم الحرام در دیدار با عده‌ای از خادمین هیئات مذهبی اظهار کردند: تعظیم شعائر حسینی (علیه‌السلام) از اوجب واجبات است و هر کس در این راه به هر نحوی خدمت کند اجرش بی‌حساب و اسمش در دفتر حضرت صدیقه کبری (علیهاالسلام) ثبت و ضبط می‌گردد.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه احیای عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام از افضل قربات است، تصریح کردند: سیاه‌پوشان و عزاداران سیدالشهداء علیه السلام در صف اول مقربان در روز حشر هستند.

وی در ادامه با اشاره به روایت حضرت امام علی بن موسی الرضا علیهماالسلام به نقل ریان بن شبیب که حضرت می‌فرمایند: “لقد بکت السماوات السبع و الارضون”، افزودند: عزاداری و گریه بر سیدالشهداء علیه‌السلام اکسیر اعظم است و همه شما در این ماه سوره یس بخوانید و به مادر امام زمان (علیهماالسلام) هدیه کنید تا رزق اشک شما را امام زمان بنویسد.

این مرجع تقلید با سفارش به هیئات مبنی بر این که جلسات با زیارت آل یاسین آغاز گردد، اظهار کردند: از عاشورا تا اربعین هر شب زیارت عاشورا را بخوانید و برای فرج دعا کنید که در تعجیل فرج مؤثر است؛ ان‌شاءالله.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم و گرانی ارزاق، گفتند: کسانی که تمکن دارند از اطعام مردم در این ماه غافل نشوند. این مردم ایتام آل محمد (علیهم‌السلام) هستند. اجر این کار لا یدرک و لا یوصف.

آیت الله وحید خراسانی در پایان برپایی دسته‌های عزاداری را در همه جا (شهرها و روستاها) در ایام محرم، بالاخص تاسوعا و عاشورا را خواستار شده و اظهار کردند: هیئات در قم حتماً دسته‌های عزاداری را به حرم حضرت معصومه (علیهاالسلام) ختم کنند. حرم مطهر باید میزبان دسته‌های عزاداری بر سیدالشهداء (علیه‌السلام) باشد.
مهر قم /