سنگ‌انداز‌ی مافیای چادر مشکی در ایران / واردکنندگان ‌کارخانه چادر شهرکرد را با مشکل مواجه کردند

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با انتقاد از واردات چادرمشکی گفت: ‌کارخانه حجاب شهرکرد در زمینه تولید چادر مشکی فعالیت می‌کند ولی افرادی که در زمینه واردات سود می‌کنند سبب مشکلاتی برای این کارخانه شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، امیر بیات شامگاه چهارشنبه در نشست با  استاندار قم اظهار داشت: موضوع چادر مشکی یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه است و کشورمان اولین مصرف کننده چادر مشکی است.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: جای تاسف است که در زمینه چادرمشکی وارد کننده هستیم، کارخانه حجاب شهرکرد در زمینه تولید چادر مشکی فعالیت می‌کند ولی افرادی که در زمینه واردات سود می‌کنند سبب مشکلاتی برای این کارخانه شده‌اند.

سلیقه بانوان و کیفیت مناسب در تولید چادر مشکی داخلی مدنظر است

بیات تصریح کرد: تکنولوژی و رنگ چادر مشکی یکی از موضوعاتی است که سبب شده محصول داخلی نتواند با محصول خارجی رقابت کند، مصرف کننده چادر مشکی بانوان هستند و سلیقه خاصی دارند و باید با تولید چادر مشکی مناسب سلیقه بانوان را جلب کنیم.

وی عنوان کرد: در زمینه تولید چادر مشکی باید اقدامات سنگینی انجام دهیم، دانشگاه امیر کبیر در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است، هنگامی که علم در کنار صنعت قرار می گیرد پایداری کار بیشتر می شود.
سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تصریح کرد: مطالعات مناسبی در زمینه تولید چادر مشکی انجام شده است و اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری و ماشین آلات مورد نیاز و تکنولوژی های مدنظر نیز بررسی شده واگر بتوانیم از چالاکی بخش خصوصی بهره ببریم سرعت کار بیشتر می شود.

بیات ادامه داد: با مشارکت آستان قدس و بنیاد مستضعفان در زمینه احداث کارخانه چادر مشکی در استان قم اقدام می‌کنیم، از چند کارخانه در قزوین بازدید کردیم که در زمینه مواد اولیه و بافندگی چادر مشکی فعالیت می‌کنند، قصد داریم از سرمایه‌گذاران استان در زمینه تولید چادرمشکی بهره ببریم.

وی عنوان کرد: عملیات اجرایی و تکنولوژی را به صورت موازی پیش می بریم تا با بهره مندی از تکنولوژی سلیقه بانوان ایرانی را مدنظر قرار دهیم چون گلوگاه همه محصولات بازار است و باید سلیقه همه بانوان را تامین کرده و محصول خود را تولید کنیم.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خاطرنشان کرد: اگر موضوع تولید چادر مشکی به سرانجام برسد با تعرفه و ممنوعیت در زمینه واردات به حمایت از این کارخانه می پردازیم تا بازار خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام/