قم باید مرکز تولید چادر مشکی در سطح بین‌الملل باشد

استاندار قم گفت:از نظر زمان و مکان و موقعیت هر گونه حساب کنیم قم این جایگاه و اهمیت را دارد که در زمینه برندسازی و هویت مرکز تولید پارچه و چادرمشکی در کشور باشد و در سطح بین الملل این موضوع جا بیفتد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست شامگاه چهارشنبه درنشست با  سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار داشت: برای استقرار هر صنعتی در هر استانی برخی پیوست های فرهنگی و اجتماعی نیاز است، هر استان، شهرستان و شهری اگر بخواهد هویت پیدا کند باید با شاخص های فرهنگی ارتباط برقرار کند.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت فرهنگ افزود: مقام معظم رهبری دغدغه هایی را مطرح می کنند که مهم ترین آن دغدغه فرهنگی است و در این زمینه موضوع عفاف و حجاب مهم است.

استاندار قم بیان کرد: امروز برای ما قابل قبول نیست که در زمینه حجاب مشوق چادر مشکی باشیم ولی نیاز خود را از ژاپن و کره تامین کنیم بلکه باید مصرف خود را تولید کرده ودر این زمینه باید با ارتقای کیفیت با نمونه خارجی رقابت داشته باشیم.
قم باید مرکز تولید چادر مشکی در سطح بین المللی باشد

سرمست عنوان کرد: از نظر زمان و مکان و موقعیت هر گونه حساب کنیم قم این جایگاه و اهمیت را دارد که در زمینه برندسازی و هویت مرکز تولید پارچه و چادرمشکی در کشور باشد و در سطح بین المللی این موضوع جا بیفتد.

وی افزود: در طول سال بیش از ۲۰ میلیون مسافر و زائر به شهر مقدس قم می آیند و این موضوع سبب می شود که سوغات زائران چادر باشد، برخی از سازمان ها نظیر آستان قدس، ستاد فرمان امام و بنیاد مستضعفان می توانند در زمینه احداث کارخانه چادر مشکی در استان همکاری داشته باشند.

استاندار قم بیان کرد: از نظر بُعد حمایتی مطئن باشید که نهایت پشتیبانی را در قالب شهرک های صنعتی و شهرک شکوهیه انجام می دهیم و هر جا نیاز به تقویت باشد حمایت می کنیم، همچنین نماینده صمت در استان نیز آمادگی و حمایت لازم را انجام می دهد، اگر مطالعه دقیق در زمینه پتانسیل و ظرفیت های قم انجام شود یکی از محورهای توسعه قم بُعد صنعتی است.

سرمست عنوان کرد: از سازمان گسترش انتظار داریم علاوه بر چادر مشکی در سایر واحدهای تولیدی نیز پیش قدم شود و جای سازمان گسترش در صنعت قم خالی است، این موضوع در حالی است که قم قطب صنعتی شده است و آینده آن از تمام استان هایی که پیرامون تهران قرار دارند نیز روشن تر است و همچنین توجیه اقتصادی دارد.

“سرمایه گذار” حلقه مفقوده احداث کارخانه چادر مشکی در قم است

وی خاطرنشان کرد: در زمینه تولید کارخانه چادر مشکی از نظر ما اعلام آمادگی وجود دارد ولی حلقه مفقوده سرمایه گذار است که باید ضمن شناسایی ارزیابی مناسبی انجام شود و کسی که سابقه مناسبی در زمینه سرمایه گذاری در استان دارد در اولویت باشد.

انتهای پیام/