فرماندار قم: با تامین مواد اولیه توانایی تولید روزانه ۵۰۰ هزار عدد ماسک را داریم

فرماندار قم گفت: ظرفیت تولید ماسک در قم با تامین مواد اولیه روزانه ۵۰۰ هزار عدد است در حالی که تنها ۱۵۰ هزار ماسک به دلیل کمبود مواد اولیه تولید می‌شود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مرتضی حیدری ظهر امروز در چهل و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اظهار داشت: مجوز و قیمت و مواد اولیه سه عنصر مهم در تامین ماسک در قم است که موضوع قیمت و مجوز تا حدی رفع شد.

فرماندار قم افزود: نیاز روزانه استان ۲۵۰ هزار ماسک است و در حال حاضر با کمبود مواد اولیه مواجه هستیم و فرآیند تامین مواد اولیه از کارخانه تا کارگاه زمان می‌برد.

وی تصریح کرد: ظرفیت تولید ماسک در قم با تامین مواد اولیه روزانه ۵۰۰ هزار عدد است در حالی که تنها اسامی داروخانه‌ها نیز در فضای مجازی انتشار یابد.
حیدری بیان کرد:التهاب در تولید و توزیع ماسک تا حدی در بازار خوابیده است و تعداد ۱۵۰ هزار ماسک تولیدی به غیر از تعداد ماسک‌های خانگی است و قرار شد این تولیدات به آمار اضافه شود.

مساجد و موسسات خیریه استان در تولید و توزیع ماسک همکاری می کنند

وی خاطرنشان کرد: مساجد و موسسات خیریه نیز در تولید و توزیع ماسک همکاری می کنند و امیدواریم با مدیریت تامین مواد اولیه این مشکل نیز به زودی رفع شود، هم اکنون دو کارخانه در کشور مواد اولیه ماسک را تولید می کند که محدودیت‌هایی به وجود می‌آورد.

فرماندار قم در مورد ساماندهی کارگران نیز عنوان کرد: مصوبه واگذاری زمین در حال بررسی است و اگر به درستی جهت‌گیری شود بخش زیادی از مشکلات در ساماندهی کارگران رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: فضای مورد نظر با بررسی لازم به طور موقت ایجاد شد و ادامه دارد اما کار باید به طور دائمی پیگیری شود، در این باره سه نقطه در ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی قم جانمایی شد.

حیدری افزود: با همراهی ستاد و ایجاد سامانه در ساماندهی کارگران، سه جایگاه تعیین شده حفظ می شود تا زمانی که زمین به طور دائم در اختیار قرار بگیرد، در این باره شورا و شهرداری پیشنهاد داده‌اند ساحتمانی برای انجمن صنفی کارگران اجاره شود.

وی عنوان کرد: واحد کاریابی نیز به زودی افزوده می‌شود تا در بحث اشتغال نیروها قدم‌هایی برداشته شود البته در قم گاهی با کمبود کارگر مواجه هستیم و بخش زیادی از کارگران که تجمع می‌کنند غیرایرانی هستند و تدابیر برای ساماندهی این عزیزان در دست اجراست.

انتهای پیام/