تامین مسکن شاغلین واحدهای صنعتی در قم با جدیت دنبال می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: تامین مسکن شاغلین واحدهای تولیدی در موقعیت مناسب از مهم‌ترین دغدغه‌های بخش صنعت استان است و ما آن را با جدیت دنبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری قم نما، وحید آشتیانی روز پنجشنبه در گفت‌وگویی تاکید کرد: با همکاری تولیدکنندگان و صنعتگران استان، به تلاش برای حل این مشکل ادامه می‌دهیم و امیدواریم این اقدام کمک شایانی به توسعه صنعت و اشتغال در قم باشد.

وی افزود: مسکن شاغلین واحدهای صنعتی، یکی از موضوعات مهم و حیاتی در توسعه صنعت و اقتصاد هر کشور است. حضور و تامین مسکن مناسب برای کارگران و کارکنان در نزدیکی واحدهای صنعتی، علاوه بر افزایش رضایت و قدرت تولید، به افزایش کارایی و بهبود شرایط کاری منجر می‌شود.

وی خاطر نشان ساخت: ارائه راهکارهای مناسب و اجرای اقدامات جدی در این زمینه، می‌تواند به بهبود شرایط کاری، افزایش تولید و توسعه صنعتی کشور کمک شایانی نماید.

آشتیانی گفت:‌ همکاری بین دولت، صنعت و نهادهای مربوطه برای پیگیری و اجرای برنامه‌های مناسب در زمینه تامین مسکن کارکنان واحدهای صنعتی بسیار اهمیت دارد.

وی بیان داشت: با فراهم کردن مسکن در نزدیکی واحدهای صنعتی، هزینه‌های ترابری کاهش می‌یابد و این امر موجب کاهش هزینه‌های نهایی تولید می‌شود.

وی با اشاره به عوامل افزایش رضایت و حضور کارگران در شهرک‌های صنعتی، افزود: توجه به تأثیر مسکن مناسب برای کارکنان بر احساس امنیت، راحتی و آرامش فردی آنها است. این امر منجر به افزایش رضایت، حضور و فعالیت مفید کارکنان در محل کار می‌شود.

آشتیانی گفت: موضوع مسکن کارگران در جریان حضور استاندار و مدیران استان طی هفته جاری در شهرک صنعتی شکوهیه نیز مطرح و قرار شد موضوع توسط شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، این مطالبه استانی پیگیری و اجرا شود.

وی افزود: به دنبال این گفت‌وگوها، انتظار می‌رود که با انجام تحقیقات و مشاوره با صنایع مختلف، راهکارهای مناسبی برای تامین مسکن شاغلین واحدهای صنعتی در استان قم ارائه شود و این اقدام به بهبود شرایط کاری و افزایش تولید در این منطقه منجر گردد.
ایرنا قم/