جهش تولید کشور را از بیکاری نجات می‌دهد

قم نما – امام‌جمعه قم گفت: بیکاری و تورم مصیبت بزرگ امروز جامعه است و رها شدن از این بلا فقط با اجرای کامل سیاست‌های کلان جهش تولید محقق می‌شود.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس، اضافه کرد: بخشی از مشکلات معیشتی و تورم کشور به عوامل داخلی بازمی‌گردد که دراین‌بین بی‌تدبیری‌ها و وجود دست‌های ناپاک نقش بسزایی دارد.

وی افزود: از مسئولان و مردم می‌خواهیم دست‌های ناپاک را معرفی کنند و از دستگاه قضایی هم انتظار می‌رود دست این افراد را از عرصه مدیریتی کشور قطع کند.

وی یادآور شد: با جهش تولید و افزایش حجم صادرات مشکل اشتغال و بیکاری در کشور حل می‌شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: بیکاری یکی از ۵ آسیب اصلی و عمده در کشور ما است و این معضل عامل اصلی فساد، اعتیاد و کاهش نرخ ازدواج می‌باشد.

وی اظهار داشت: تحقق جهش تولید برکات بسیار زیادی دارد که می‌تواند مشکلات اصلی کشور را سامان ببخشد.

وی همچنین با اشاره به هتک حرمت آیت‌الله سیستانی از مراجع تقلید جهان اسلام توسط یکی از رسانه‌های سعودی اظهار داشت: این بی‌احترامی بعد آن صورت گرفت که این مرجع بزرگ جهان اسلام با هدایت‌های خود طرح‌های آمریکایی و سعودی را در منطقه بی‌اثر کرد.

سعیدی ادامه داد: جسارت به هرکدام از مراجع تقلید، توهین و جسارت به تمام شیعیان در سراسر جهان است.

توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط به حضرت آیت‌الله سیستانی موج خشم و نفرت کاربران شبکه‌های مجازی را برانگیخت؛ این روزنامه با انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز از آیت‌الله سیستانی در شماره ۱۵۱۹۳ در بالای صفحه ۱۳ مرتکب این اهانت شد که البته برخلاف قانون آزادی نشر است و توهینی آشکار به بزرگان دینی و حاکمیت عراق به شمار می‌رود.

هتک حرمت به آیت‌الله سیستانی در حالی صورت می‌گیرد که پیروزی بر گروه تروریستی داعش به برکت فتوای جهاد کفایی بود که ایشان صادر و تمام ملت عراق از آن تبعیت کرد و با وحدت پیروزی بزرگی برای عراق، منطقه و همه جهان تحقق بخشیدند.

وی در ادامه گفت: شورای نگهبان چشم بینای نظام و سد محکمی در برابر انحراف‌ها و تلاش عده‌ای برای نفوذ به بدنه نظام اسلامی در ۴ دهه گذشته بوده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان داشت: شورای نگهبان با حساسیت‌هایی که به خرج داده همیشه خاری در چشم مستکبران و منحرفان بوده است.

سعیدی در پایان بیان داشت: خاک‌ریز نخست برای مقابله با هجمه‌های دشمنان در مساله فرهنگ عفاف و حجاب، اهمیت دادن به بنیان خانواده است.